Čo to je? Ako to funguje? Difúzer / Zvlhčovač vzduchu

21.06.2018

Čo to je? Ako to funguje?  Difúzer / Zvlhčovač vzduchuČo to je?

Už názov napovedá že ide o zvyšovanie vlhkosti v okolitom priestore. Kto videl už nejaký ten zvlhčovač či difúzer, bol prekvapený ako môže byť hmla vychádzajúca zo zariadenia chladná. Na trhu natrafíte na rôzne modely, či už klasické zvlhčovače alebo dekoračné difúzery, ktoré Vám pri použití len pár kvapiek esenciálneho alebo vonného oleja, vykúzlia nadhernú vôňu od výmyslu sveta.Ako to funguje?

Princíp zvlhčovania funguje na základe ultrazvukových vĺn. Tie rozkmitajú kovovú platničku (oscilátor) a následne menia vodu na mikrokvapky – hmlu, a tá sa pomocou ventilačného systému rozptyľuje do ovzdušia. Hmlové kvapôčky sú ešte menšie ako kvapôčky pary, preto sa lepšie rozptýlia v priestore a preniknú do dýchacieho systému. Tieto zariadenia majú preto aj vyššiu účinnosť. Vyznačujú sa nízkou spotrebou energie a tiež tichou prevádzkou.Prečo je dôležite zvlhčovať vzduch?

Elektrické zvlhčovače vzduchu napomáhajú k dosiahnutiu optimálnych klimatických podmienok, ktoré nie sú v panelových bytoch alebo rodinných domoch optimálne k zdraviu nielen detí, ale aj dospelých. Ideálna vlhkosť vzduchu by mala byť v miestnosti okolo 50%. Dostačujúca je teda rozmedzie medzi 40 a 60 percentami.
Počas zimných mesiacov, kedy začínajú rodiny viac kúriť, vzduch vysychá a vlhkosť vzduchu býva aj menej ako 20%. Čo má za následok vysušovanie pokožky, ťažkosti s dýchaním, viac prašných častíc a alergénov vo vzduchu.


Štýlové dekoračné difuzéry nájdete tu:

https://www.vyzdobsa.sk/Difuzery        

a vonné a esenciálne oleje tu:

https://www.vyzdobsa.sk/Vonne-Oleje   https://www.vyzdobsa.sk/Esencialne-Oleje

MTgxYWN